Plastikiniai langai šiuolaikinėse namų konstrukcijose yra itin populiarūs dėl jų efektyvumo ir patvarumo. Tačiau, nepaisant daugybės jų privalumų, kai kurie vartotojai pastebi, kad ant jų esančio stiklo kartais susidaro kondensatas ar net apšąla. Nors tai gali kelti susirūpinimą, svarbu suprasti, kad tokie reiškiniai nėra būtinai susiję su pačių langų defektais, bet dažniau su aplinkos sąlygomis ir kitais veiksniais. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl tai vyksta ir kaip tai galima išvengti.

Plastikiniai langai ilgą laiką buvo populiarus pasirinkimas dėl jų šilumos ir garso izoliacinės savybės, tačiau kartais ant jų gali susidaryti ledas arba kondensatas. Tokie reiškiniai gali sukelianti nerimą langų savininkams, tačiau jie turi logiškų priežasčių. Taigi, kodėl ant plastikinių langų susidaro ledas ar kondensatas?

Kodėl Apšąla Ar Susidaro Kondensatas Ant Plastikinių Langų?
Kodėl Apšąla Ar Susidaro Kondensatas Ant Plastikinių Langų?

Kodėl Apšąla Plastikiniai Langai?

Plastikiniai langai yra populiari pasirinktis daugelyje namų ir pastatų visame pasaulyje. Jie siūlo puikias šilumos izoliacijos savybes, yra lengvai priežiūrimi ir atsparūs oro sąlygoms. Vis dėlto, nepriklausomai nuo jų daugelio privalumų, kai kurie vartotojai susiduria su problema, kai plastikiniai langai pradeda apšalti, ypač žiemos metu. Ką reiškia šis reiškinys ir kodėl jis atsiranda?

1. Temperatūros skirtumai

Pagrindinė priežastis, dėl kurios apšąla langai, yra dideli temperatūros skirtumai tarp vidinės ir išorinės erdvės. Šaltuoju metų laiku, kai lauke yra labai šalta, o namuose šilta, šis temperatūros skirtumas sukuria kondensaciją ant lango paviršiaus, kuri esant labai žemoms temperatūroms gali užšalti.

2. Netinkama ventiliacija

Netinkama kambario ventiliacija taip pat gali prisidėti prie plastikinių langų apšalimo. Oro drėgmė, kuri nėra tinkamai pašalinta, susikaupia ant šaltų paviršių, pavyzdžiui, lango stiklo, kur ji kondensuojasi ir šąla.

3. Langų kokybė

Ne visi plastikiniai langai yra vienodos kokybės. Pigesni langai gali turėti prastesnę šilumos izoliaciją, todėl yra labiau linkę į apšalimą. Tuo tarpu aukštos kokybės langai, pavyzdžiui, su dvigubu ar trigubu stiklu, gali geriau atlaikyti šalčio poveikį.

4. Seni tarpiniai sandarinimai

Laikui bėgant, langų tarpiniai sandarinimai gali susidėvėti arba netekti savo efektyvumo. Tai gali leisti šaltam orui prasiskverbti į vidų ir sukurti kondensaciją, kuri vėliau užšąla.

Kaip išvengti plastikinių langų apšalimo?

 1. Gerinkite ventiliaciją: Įsitikinkite, kad jūsų namuose yra tinkama ventiliacija, ypač drėgnose vietose, pavyzdžiui, vonioje arba virtuvėje.
 2. Tikrinkite tarpinius sandarinimus: Jei jūsų langai yra seni, galbūt vertėtų patikrinti arba pakeisti tarpinius sandarinimus, kad būtų užtikrintas tinkamas oro sandarumas.
 3. Investuokite į aukštos kokybės langus: Aukštos kokybės langai gali kainuoti daugiau iš pradžių, bet ilgainiui jie sutaupys pinigų, sumažindami šildymo sąnaudas ir išvengdami problemų, susijusių su apšalimu.
 4. Naudokite oro drėkintuvus atsargiai: Oro drėkintuvai gali padidinti oro drėgmę, todėl jei jie yra naudojami per daug, tai gali sukelti kondensacijos atsiradimą ant langų.
Kodėl Apšąla Ar Susidaro Kondensatas Ant Plastikinių Langų?
Kodėl Apšąla Ar Susidaro Kondensatas Ant Plastikinių Langų?

Kodėl Susidaro Kondensatas Ant Plastikinių Langų?

Plastikiniai langai yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori sutaupyti energijos sąnaudas ir pagerinti gyvenimo kokybę. Jie siūlo efektyvų šilumos ir garso izoliavimą, tačiau kartais ant jų gali susidaryti kondensatas. Kondensatas ant langų yra dažna problema, ypač žiemos metu, ir tai gali sukelti nerimą namų savininkams. Tačiau kodėl jis susidaro ir kaip jį išvengti?

1. Šaltas oras pačioje langų konstrukcijoje

Šilumos izoliacijos principas yra užkirsti kelią šilumos nuostoliams. Tačiau kai išorėje yra šaltas oras, o viduje šilta, tai sukuria idealias sąlygas kondensacijai susidaryti ant langų stiklo iš vidaus.

2. Oro drėgmės kiekis

Kondensatas yra oro drėgmės rezultatas. Kuo didesnė drėgmė namuose, tuo didesnė tikimybė, kad ant langų susidarys kondensatas. Drėgmė namuose gali kilti dėl daugelio priežasčių, įskaitant vonios kambario garus, virtuvėje virimo garus ar net tiesiog žmonių kvėpavimą.

3. Ventiliacijos stoka

Jeigu patalpose nėra pakankamos ventiliacijos, tai gali prisidėti prie kondensato susidarymo ant langų. Oro mainai yra svarbūs, kad būtų pašalinama perteklinė drėgmė iš namų.

4. Stiklo šilumos izoliacijos savybės

Priklausomai nuo stiklo tipo, kai kurie langai gali būti labiau linkę į kondensato susidarymą nei kiti. Dvigubo stiklo paketo langai paprastai turi geriau šilumos izoliaciją nei vieno stiklo langai.

Kaip išvengti kondensato susidarymo?

 1. Pagerinkite ventiliaciją: Įsitikinkite, kad jūsų namuose yra tinkama ventiliacija, ypač drėgnose vietose, pavyzdžiui, vonioje ar virtuvėje. Reguliariai vėdinkite patalpas.
 2. Mažinkite oro drėgmės kiekį: Naudokite oro džiovintuvus arba mažinkite drėgmę kitais būdais, pavyzdžiui, virkite su dangčiu ant puodų arba mažiau laikykite drabužius džiovinami viduje.
 3. Investuokite į aukštesnės kokybės langus: Jei jūsų langai yra seni arba jų šilumos izoliacija nėra pakankama, galbūt vertėtų apsvarstyti naujų, efektyvesnių langų įsigijimą.
Kodėl Apšąla Ar Susidaro Kondensatas Ant Plastikinių Langų?
Kodėl Apšąla Ar Susidaro Kondensatas Ant Plastikinių Langų?

Dažniausiai Užduodami Klausimai: Kodėl Apšąla Ar Susidaro Kondensatas Ant Plastikinių Langų?

 1. Ar tai yra normalu?
  Daugumoje atvejų kondensato susidarymas yra normalus reiškinys, kurį lemia vidinė ir išorinė temperatūros skirtumas bei santykinė oro drėgmė patalpose.
 2. Ar tai rodo, kad mano langai yra sugadinti?
  Ne būtinai. Kondensatas gali susidaryti net ant naujų ir kokybiškų langų dėl daugelio priežasčių, pavyzdžiui, dėl per didelės patalpų drėgmės.
 3. Kaip išvengti kondensato susidarymo?
  Vėdinimas, drėkintuvų naudojimas arba drėgmės surinkėjai gali padėti sumažinti kondensato susidarymą.
 4. Kodėl mano langai apšąla žiemą?
  Apšerkimas gali būti susijęs su žema išorine temperatūra ir aukšta vidine drėgme, kuri sukaupia šaltą orą prie lango paviršiaus.
 5. Ar dvigubi stiklai padeda mažinti kondensato susidarymą?
  Dvigubi stiklai gali sumažinti kondensato susidarymą, nes jie turi geriausią šilumos izoliaciją ir sumažina šaltą kontaktą tarp išorės ir vidinio stiklo.
 6. Ar aš turėčiau pakeisti savo plastikinius langus, jei ant jų nuolat susidaro kondensatas?
  Prieš keičiant langus, svarbu išnagrinėti kitas galimas priežastis, tokias kaip netinkamas vėdinimas ar per didelė patalpų drėgmė.
 7. Ar langų montavimas su oro tarpais gali padėti išspręsti šią problemą?
  Oro tarpai tarp dviejų stiklo sluoksnių gali padėti sumažinti šaltą kontaktą tarp vidinio ir išorinio stiklo, taip sumažinant kondensato susidarymo tikimybę.
 8. Kodėl kai kurie mano langai turi daugiau kondensato nei kiti?
  Tai gali būti dėl skirtingų kambarių drėgmės, šilumos ar vėdinimo ypatumų.
 9. Ar yra kokių nors specialių produktų, kurie galėtų padėti išvengti kondensato susidarymo ant langų?
  Yra specialių drėgmės surinkėjų, kurie gali padėti mažinti drėgmę patalpose ir sumažinti kondensato susidarymą ant langų.
 10. Ar mano patalpose per didelė drėgmė gali sukelti kitų problemų?
  Taip, per didelė drėgmė patalpose gali sukelti pelėsio augimą, kuris gali būti žalingas sveikatai ir namo struktūrai.

Comments are disabled.