Renovuojant namus ar atnaujinant langus, svarbu tiksliai žinoti jų matmenis, kad nauji plastikiniai langai būtų teisingo dydžio ir tinkamai įmontuoti. Tiksli langų išmatavimo procedūra gali atrodyti sudėtinga, tačiau iš tikrųjų tai yra gana paprastas procesas, kuriam nereikia specialių įgūdžių. Šiame straipsnyje mes žingsnis po žingsnio išaiškinsime, kaip išmatuoti standartinius plastikinius langus, pabrėždami svarbiausias detales ir patarimus, kurie užtikrins, kad matavimo procesas būtų atliktas sklandžiai ir be klaidų.

Langų keitimas gali ne tik pagerinti namo išvaizdą, bet ir padidinti energijos efektyvumą. Tačiau prieš užsakant naujus plastikinius langus, būtina atlikti tikslų matavimą. Šiame straipsnyje aprašysime, kaip taisyklingai išmatuoti standartinius plastikinius langus.

Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?

Žingsnis 1: Pasiruošimas

Kokybiškas darbas visada prasideda tinkamu pasiruošimu. Išmatuoti plastikinius langus – atsakinga užduotis, tad įsitikinkite, kad turite viską, ko reikės:

 1. Matavimo Įrankiai: Įsigykite patikimą matavimo juostą, geriausiai metalinę, kuri yra standi ir tiksli matuojant didesnius atstumus. Jeigu norite dar didesnio tikslumo, naudokite lazerinį atstumo matuoklį, kuris gali padėti išmatuoti ilgus atstumus su minimaliu nuokrypiu.
 2. Užrašų Priemonės: Užrašykite visus matavimus į užrašų knygelę, kad vėliau galėtumėte lengvai peržiūrėti ir patikrinti matmenis. Naudokite pieštuką, nes rašalas gali ištepti arba išblukti, o klaidingą pieštuko žymę galima ištrinti ir pataisyti.
 3. Stabdžiai: Stabdžiai reikalingi, kad matavimo juosta neišslinktų ir išliktų vietoje, matuojant langų angas, ypač kai reikia atlikti matavimą vienam asmeniui.

Žingsnis 2: Matavimo Pradžia

Sėkmingas matavimo procesas priklauso nuo teisingo taško, nuo kurio pradedamas matuoti. Tam, kad būtų užtikrinta, jog nauji langai puikiai tiks į jų skiriamas angas, būtina atlikti matavimus labai atidžiai.

 1. Angų Matavimas: Kai kalbame apie angas, tai reiškia atidarymą sienoje, kur įmontuojami langai. Net jei seni rėmai dar yra vietoje, svarbu atmesti juos kaip matavimo taškus, nes jie gali būti neoriginalūs ar netinkamo dydžio.
 2. Naudokite Kietą Paviršių kaip Orientyrą: Matuodami langų angos plotį ar aukštį, atlikite matavimus nuo mūro, betono ar medinio rėmo, kuris apibūdina angą. Tai užtikrins, kad matavimai bus atlikti pagal statybinį angos dydį, o ne pagal galimus senų langų rėmų iškraipymus.
 3. Pradėkite nuo Plotis: Dažnai rekomenduojama pradėti matavimą nuo plotis, nes tai leidžia lengviau užfiksuoti horizontalius matmenis. Pradėkite matavimą nuo vieno angos krašto ir baigkite kitame, užtikrinant, kad matavimo juosta būtų ištempta tiesiai ir neatsiliktų nuo kieto paviršiaus.
 4. Atkreipkite Dėmesį į Išlinkimus: Senos statybos namuose langų angos gali būti nelygios ar netgi iškraipytos. Dėl to yra svarbu patikrinti, ar angos kraštai yra lygūs ir ar nėra akivaizdžių išlinkimų, kurie gali paveikti naujų langų montavimą.
 5. Žymėkite Matavimus: Matavimus reikia žymėti aiškiai ir tiksliai. Net menkiausias nukrypimas gali sukelti klaidas, kurios gali brangiai kainuoti vėliau, kai bus montuojami nauji langai.
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?

Žingsnis 3: Pločio Matavimas

Kai esate pasiruošę atlikti langų angos pločio matavimą, atkreipkite dėmesį į kiekvieną detale:

 1. Matavimų Skaičius: Atlikite matavimus trijose skirtingose angos vietose: viršuje, viduryje ir apačioje. Šis metodas padeda identifikuoti angos išlinkimus ar išsiplėtimus, kurie yra įprasti senesnių pastatų langų angose.
 2. Mažiausias Matmuo: Standartiškai renkamės mažiausią matavimo rezultatą, nes jis atspindi mažiausią galimą atidarymo plotį. Įsitikinkite, kad matavimo juosta visiškai ištiesta ir kad nesikreipia ar neišslinka iš linijos.
 3. Užrašymas: Visus tris matavimus užrašykite aiškiai, nurodydami, kuris yra viršus, kuris – vidurys, ir kuris – apačia. Tai padės vėliau atsiminti, kur buvo matuojama, ir galbūt nurodys būtinus pakeitimus montavimo metu.
 4. Tikslumas: Tikslių matavimų reikšmė negali būti pervertinta. Net nedidelis nukrypimas gali sukelti problemų įdiegiant langą, todėl kiekvieną kartą, kai atliekate matavimą, patikrinkite du kartus.
 5. Atsargumo Praplėtimo nėra: Nesirenkame jokio praplėtimo ar “papildomo” dydžio; mes norime tikslaus matavimo. Pritūpimo ir sąvaržų reikmenis parinks profesionalai, atsižvelgdami į jūsų pateiktus matmenis.

Žingsnis 4: Aukščio Matavimas

Langų angos aukštis yra ne mažiau svarbus už plotį, nes netinkamas matavimas gali lemti langų nepritaikomumą ar sandarumo problemas. Taip pat kaip ir plotį, aukštį matuokite atsargiai:

 1. Trijų Taškų Matavimas: Langų aukštį išmatuokite trijose vietose: angos kairėje, dešinėje ir centre. Taip pat atkreipkite dėmesį į bet kokius nukrypimus arba išlenkimus, kurie gali atsirasti dėl sienų nelygumų ar senų konstrukcijų.
 2. Pasirinkimas Mažiausio Matmens: Kaip ir pločio atveju, aukštį nustatys mažiausias iš trijų išmatuotų matmenų. Tai užtikrins, kad langas tiks net ir pačioje siauriausioje angos vietoje.
 3. Užrašymo Svarba: Kiekvieną išmatuotą aukštį aiškiai užrašykite, nepamirštant pažymėti, kuris yra kairys, kuris – dešinys, ir kuris – centrinis matavimas. Ši informacija gali būti naudinga langų gamintojams ar montuotojams, nes ji parodo angos vertikaliųjų kraštų tiesumą.
 4. Tikrinimas Dvigubai: Prieš užfiksuodami galutinį matmenį, įsitikinkite, kad matavimai yra teisingi. Patikrinkite du kartus, kad būtų išvengta klaidų.
 5. Negalvokite apie “Pritūpimus”: Matavimai turėtų būti atlikti be jokios kompensacijos pritūpimui. Jūs matuojate gryną angos aukštį, o visi pritaikymai, reikalingi įstatymui, bus atsižvelgti vėliau pagal pramonės standartus.
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?

Žingsnis 5: Gylis

Matuojant langų gylį, esate susidūrę su svarbiu aspektu, kuris lems, kaip gerai langas įsilies į sienos struktūrą:

 1. Gylis Nuo Išorės Iki Vidaus: Gylis yra matmuo, nurodantis, kiek toli į sieną gali įsegti langas. Jis matuojamas nuo išorinio sienos paviršiaus iki vidinio paviršiaus, kuriame langas liečiasi su siena.
 2. Svarba Tinkamam Izoliavimui: Tinkamas gylis yra būtinas ne tik estetikai, bet ir efektyviam šilumos ir garso izoliavimui. Per plonas langas gali sukelti šilumos nuostolius, o per storas – problemų su montavimu.
 3. Skirtingų Taškų Matavimas: Gali prireikti išmatuoti gylį keliose skirtingose angos vietose, ypač jei siena yra nelygi arba turi išsikišimų.
 4. Užrašymo Metodas: Kaip ir kitų matavimų atveju, būtina užrašyti gylį kiekvienoje vietoje, kad būtų užfiksuoti visi galimi skirtumai. Tai leis langų gamintojui teisingai suprasti, kokio gylio profilių reikės.
 5. Tikslumas: Tiksli gylis yra labai svarbus. Netinkamas gylis gali lemti, kad langas bus arba per giliai į sieną, arba pernelyg išsikišęs, kas gali būti ne tik bjaurus vizualiai, bet ir sukelti problemų su langų atidarymu ar uždarymu.
 6. Montavimo Sistemos: Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie langai turi montavimo sistemas, kurios gali reikalauti papildomo gylio. Tai taip pat reikėtų aptarti su langų tiekėju ar montuotoju.
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?

Žingsnis 6: Patikrinkite Lygius

Naujų langų įrengimas reikalauja ne tik tikslaus angos matmenų matavimo, bet ir kruopštaus lygumo tikrinimo. Net maži nukrypimai gali sukelti problemas ateityje, tokius kaip oro prasiskverbimas arba neefektyvus langų atidarymas/uždarymas.

 1. Lygiuotės naudojimas: Paprasčiausias būdas patikrinti langų angos lygumą yra naudoti lygiuotę. Pritvirtinkite ją prie angos kraštų ir stebėkite, ar nėra tarpo tarp lygiuotės ir sienos. Tai gali atskleisti, ar anga yra iš tiesų tiesi.
 2. Lazerinis lygio matuoklis: Ši priemonė yra ypač efektyvi nustatant angos lygumą. Lazerinis lygis padeda greitai ir tiksliai matuoti ilgesnius atstumus, ypač naudinga didelėse patalpose arba tikrinant didelių langų angų lygumą.
 3. Patikrinimas keliuose taškuose: Siekiant tikslumo, lygius reikėtų patikrinti keliuose angos taškuose. Tai užtikrins, kad visi galimi nukrypimai būtų pastebėti ir įvertinti.
 4. Galimų problemų identifikavimas: Netikslumų ar nelygumų identifikavimas ankstyvoje stadijoje leidžia išvengti galimų problemų su naujais langais, tokių kaip nehermetiškumas ar sunkus atidarymas/uždarymas.
 5. Dokumentavimas: Visi pastebėjimai ir matavimai turėtų būti aiškiai užfiksuoti, kad būtų galima nustatyti, ar reikia papildomų pritaikymų arba angos korekcijos darbų.
 6. Konsultacija su profesionalais: Jeigu pastebite didelių nukrypimų, gali būti pravartu pasikonsultuoti su statybos ar langų įrengimo specialistais, kurie galėtų patarti dėl galimų sprendimų.
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?

Žingsnis 7: Atsargumo Tarpas

Teisingai įvertinti matmenys yra svarbūs naujų langų užsakymui, bet net mažiausias neatitikimas tarp lango ir angos gali sukelti didelių sunkumų montuojant. Todėl labai svarbu palikti atsargumo tarpą.

 1. Tarpas Tarp Angos ir Lango: Atsargumo tarpas, paprastai apie 10 mm, yra paliekamas aplink visą langą. Tai leidžia lengviau įstatyti langą į angą, nes ne visada anga būna visiškai tiesi arba standartinio dydžio.
 2. Montavimo ir Sandarinimo Reikšmė: Atsargumo tarpas leidžia tinkamai įmontuoti ir sandarinti langą, įskaitant šilumos ir garso izoliacijos medžiagas, pavyzdžiui, putplasčius ar specialias sandariklio juostas.
 3. Kompensacija už Netikslumus: Atsargumo tarpas yra savotiška “draudimo polišas” prieš nelygumus ir netikslumus, kurie gali atsirasti matuojant ir gamybinius tolerancijas.
 4. Įvertinimas pagal Angos Lygumą: Atsargumo tarpo dydis gali kisti atsižvelgiant į sienos lygumą ir galimus angos išlinkimus. Konsultacija su profesionalais padės nustatyti optimalų atsargumo tarpą.
 5. Galutinis Užsakymo Matmuo: Paskaičiuojus galutinį matmenį su atsargumo tarpu, turite tikslų langų užsakymo dydį, kurį pateikiate gamintojui ar tiekėjui.
 6. Profesionalų Patikra: Nors daugelis gali atlikti matavimus patys, visuomet rekomenduojama, kad galutinį patikrinimą atliktų langų įrengimo profesionalai, kurie patvirtins matavimus prieš užsakant.

Žingsnis 8: Užsakymo Informacija

Dabar, kai turite tikslius matmenis ir atsargumo tarpus, atėjo laikas pateikti užsakymą. Tai itin svarbus žingsnis, reikalaujantis dėmesio į detales ir specifikacijas, kad gautumėte norimą produktą.

 1. Matmenų Pateikimas: Nurodykite gamintojui aiškius ir tiksliai apskaičiuotus matavimus. Visada patikrinkite, ar nurodėte plotį pirmoje vietoje, o aukštį – antrame.
 2. Langų Atidarymo Tipas: Pasirinkite, kaip bus atidaromi langai. Ar jie turės pakelti ir stumti mechanizmą, ar atsidarys į šoną, ar bus fiksuoti. Kiekvienas variantas turi savo privalumų ir trūkumų, taip pat skirtingai veikia vėdinimo galimybes ir patogumą.
 3. Stiklo Paketo Pasirinkimas: Nuspręskite, kokio tipo stiklą norite – ar tai bus dvigubas ar trigubas stiklo paketas, specialus saugumo stiklas, ar stiklas su papildoma šilumos ar garso izoliacija.
 4. Papildomi Reikalavimai: Jeigu reikalingi saugumo užraktai, tai yra svarbu saugumui, ypač jei gyvenate aukštesniuose aukštuose ar turite vaikų. Specialios užuolaidų tvirtinimo sistemos suteikia daugiau pasirinkimų užuolaidų įrengimui.
 5. Spalvos ir Profilio Apdaila: Nurodykite norimą langų spalvą ir profilio apdailą, kad jie atitiktų jūsų namų eksterjerą ir interjerą.
 6. Garantijos ir Montavimo Sąlygos: Aptarkite garantijos sąlygas ir, jei įmanoma, užsakykite montavimo paslaugas iš tiekėjo, kad užtikrintumėte profesionalų įrengimą.
 7. Papildomi Aksesuarai: Jei jums reikalingi papildomi aksesuarai, pavyzdžiui, vėdinimo grotelės ar palangės, tai turėtų būti įtraukta į užsakymą.
 8. Pateikimo Būdas: Užsakymą galite pateikti elektroniniu paštu, telefonu, ar asmeniškai. Įsitikinkite, kad turite užsakymo patvirtinimą raštu, kad būtų išvengta nesusipratimų.
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?
Kaip Išmatuoti Standartinius Plastikinius Langus?

Dažniausiai Užduodami Klausimai apie Standartinių Plastikinių Langų Matavimą

1. Ar galiu patys išmatuoti langus ar turėčiau samdyti profesionalą? Norint išvengti klaidų, ypač jei neturite patirties, rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionalu. Tačiau, jei esate pasiruošę tai padaryti atidžiai, galite išmatuoti langus ir patys naudodami išsamias instrukcijas.

2. Kokie įrankiai man reikalingi langų matavimui? Jums reikės matavimo juostos, rašiklio ar pieštuko, užrašų bloknoto ir, jei įmanoma, lazerinio atstumo matuoklio bei lygio matuoklio.

3. Kiek kartų turėčiau matuoti langą? Rekomenduojama išmatuoti langų plotį ir aukštį tris kartus – viršuje, viduryje ir apačioje bei iš kairės, vidurio ir dešinės pusės, kad atsižvelgtumėte į galimus išlinkimus.

4. Ar man reikia matuoti senus langų rėmus? Ne, jūs turėtumėte matuoti langų angą – tai yra, vietą, kur nauji langai bus įstatyti, neatsižvelgiant į senus rėmus.

5. Kokia turėtų būti matavimo tikslumas? Rekomenduojama matuoti iki milimetro tikslumo, kad užtikrintumėte geriausią galimą tinka naujiems langams.

6. Ką daryti, jei mano langų angos nėra visiškai lygios? Jūs turėtumėte naudoti mažiausius išmatuotus matmenis ir pranešti apie šiuos netaisyklingumus langų tiekėjui, kad galėtų atsižvelgti į tai gamybos procese.

7. Kiek atsargumo tarpo turėčiau palikti užsakant langus? Paprastai rekomenduojama palikti apie 10 mm atsargumo tarpo, bet tai gali kisti priklausomai nuo sienos būklės ir montavimo reikalavimų.

8. Ar yra skirtumas tarp matavimo vidaus ir lauko langams? Išoriniai matmenys turėtų atitikti angos dydį, o vidaus matmenys dažnai yra susiję su apdaila ir gali būti mažesni. Svarbu žinoti, kad langų profilis ir montavimo metodas gali lemti skirtingus matavimo būdus.

9. Ar aš galiu pasikliauti langų pardavėjų matavimo paslaugomis? Taip, dažnai langų pardavėjai teikia matavimo paslaugas, ir jie yra atsakingi už teisingus matmenis, kad nauji langai tinkamai tilptų.

10. Ką daryti, jei mano sienos yra labai netolygios ir negaliu gauti tikslių matmenų? Profesionalų langų montuotojai gali atlikti pritaikytus pakeitimus, kad kompensuotų sienų netolygumus. Svarbu apie tai pranešti langų gamintojui, kad jis galėtų atsižvelgti į tai ruošiant langus.

Comments are disabled.